Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antakya Belediyesi, Antakya Marangoz ve Hızarcılar Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların destekleri ile hazırlanan 2. HATAY MOBİLYA FUARI, 10 – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında,  Hatay Fuar Alanı’nda gerçekleşecektir.

Hataylı firmaların katılım gösterdiği fuar, 10 -14 Kasım’da Çevreyolu – Hatay Otogarı yanında bulunan alanda faaliyet gösterecek.

Bu fuarlarlardaki hedeflerinin Hatay mobilyasını tek vucut halinde markalaştırmak olduğunu söyleyen Antakya Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, bu hedefe ulaşmak için esnaf ile beraber birlikte hareket etmeye devam etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Bu sene 2’ncisi düzenlecek olan Hatay Mobilya Fuarı’nın 10-14 Kasım’da yapılacağını hatırlatan Yapar, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Fuara, 40’ın üzerinde firma katılım gösterecek. Biz geçen sene de aynı şeyi yaptık bu sene de aynı şeyi yapıyoruz. Belirli stant tipleri belirliyoruz iki ya da üç tane. Bu sene 50, 100 ve 150 metrekarelik yerler belirledik. Bunları, fuar alanına eşit şekilde dağıttık ve firmaların yerlerini kura ile belirledik. Bu durum, insanların fuara daha rahat bakmasını sağlıyor. Yani burada kimseye öncelik tanınmadığını, herkesin bu konuda eşit olduğunu insanlara göstermek istiyoruz.”

Yapar, açıklamasının sonunda Hataylı küçük firmaların başka illerde yapılan mobilya fuarlarında yer belirlemeleri konusunda fazlasıyla haksızlığa uğradığını söyledi.

Mobilya sektörünün gelişimine yönelik olarak hazırlanmakta olan 2.Hatay Mobilya Fuarına girişler ücretsiz olup, 10-14 Kasım 2017 günü tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.