Bezge'liler Akıncı'nın İftarı'nda Buluştu

0
4

İskenderun’da yaşayan Yayladağı Yeditepe (Bezge)’liler Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Halit Akıncı’ın iftar yemeğinde buluştular. Sakarya mahallesinde 1 Nolu Taziye Evinde düzenlenen iftar İftar yemeği öncesi, Kur’an-ı kerim okundu ve dualar edildi.

İftar yemeğine TBMM İdare Amiri Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve ilçe yönetimi, Belediye Meclis üyeleri ve İskenderun’da yaşayan Yeditepeli vatandaşlar katıldılar. İftar yemeğinde davetlilere Yeditepe ye has Etli Bulgur Pilavı Kuru Fasulye, dövme ikram edildi.

Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasyar ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de kazanlarda odun ateşi ile pişirilen yemeklerin başına geçerek, emeği geçenlere teşekkür ettiler. İftar yemeği öncesi davetlileri kapıda karşılayan Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Halit Akıncı’ya Yeditepeliler yaptıkları hayırdan ve verdiği iftar ziyafetinden dolayı teşekkür ettiler.

TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, İftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günler Ramazan ayı da bereketi ile birlikte gelir inşallah. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu birlikteliklerin sağlanması için el birliği ile çalışmamız gerekir.

Bu günde Yeditepeli hemşerilerimiz de, Bezge ye has yemekleri ile iftar yemeği düzenlediler ve bizlerde bu iftara katıldık. Allah kabul etsin ve emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de İskenderun’da yaşayan Yeditepelilerle iftar da bulunmaktan dolayı onur duyduğunu belirterek, İskenderun’a hizmet noktasında her zaman yanımda özverili bir şekilde çalışan Meclis üyesi Akıncı’ya teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “11 ayın sultanı Ramazan ayı birlik, beraberlik ve hayırda yarışma, muhtaçları gözetme ayıdır. Böylesi kutsal günlerde insanları bir araya getirerek iftar yemeği veren Akıncı kardeşimize teşekkür ediyoruz” dedi. AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Halit Akıncı’da, “Birlik ve beraberliklerin pekiştiği bu rahmet ayında bizler de Yeditepeliler olarak bir araya gelmek istedik. Bizim örf ve adetlerimizde gelenek ve göreneklerimizde yardımlaşmak vardır.

Bu günde Ramazan ayı dolayısıyla iftar yemeğinde bir araya gelerek, hem geçmişlerimizin ruhuna Kur’an-ı kerim okuyarak, dualar etmek, hem de bir araya gelmek istedik. Bizleri yalnız bırakmayan ve iftar yemeğimize katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.