Hatay’ı EXPO 2016’da Dünyaya Tanıtacak Çocuk Karakter

0
8

Expo 2016 Antalya’ya çok konuşulacak bir simülasyon projesi ile hazırlanan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın dünyaya tanıtılmasına çok büyük katkılar sunacak çocuk karakterle fuara damga vurmaya hazırlanıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) kuluçka merkezinde 110 kişilik bir ekip tarafından oluşturulan ve günümüzde de beyaz perdeye uyarlanan Belçika’nın dünyaca ünlü “ten ten” karakteri gibi Hatay’ın tanıtım elçisi olması beklenen karakter, Expo 2016 Antalya’da inşa edilen tarihi Antakya evi içindeki simülasyon tünelinde Hatay’ın tarihi, doğal ve kültürel değerlerini ziyaretçilere hareketli ve sesli bir biçimde gezdirecek.

8 BUÇUK MİLYON ZİYARETÇİNİN BEKLENDİĞİ FUARDA, HATAY’IN EŞSİZ GÜZELLİKLERİ SİMÜLASYONLA DÜNYAYA SUNULACAK

Teması çocuk ve doğa olan ve bu yıl 8,5 milyon ziyaretçinin beklendiği EXPO 2016 Antalya’da, Hatay’ın çocuk karakteri Asi Nehri, Hatay Dağ Ceylanları, mozaikler, kardeşlik değerleri, eski Antakya evleri gibi etapları 3B mekânsal teknoloji ile gezdirecek. Gezinin devamında ise ziyaretçiler, tarihi Antakya evi ve avlusu içinde unutulmaz anlar yaşayacaklar.

BESTESİ DE YAPILAN ÇOCUK KARAKTERİN; ANDROİD OYUNU VE HEYKELİ YAPILARAK 

Sanatçı Okay Özdağ tarafından bir bestesi de yapılan Hatay’ın çocuk karakteri, 2.etapta gerçekleştirilecek çalışma ile android uygulamalı oyun haline de getirilecek.

Ayrıca karakterin yapılacak canlandırma ile EXPO 2016 Antalya’da çocukların ilgilerini cezbetmek ve fotoğraf çekilmeleri için birebir boyutta heykeli de fuardaki yerini alacak.

EXPO 2016 Antalya’da 191 gün boyunca milyonlarca kişiye Hatay’ı tanıtacak çocuk karakterin yapılacak event çalışmaları ile Hatay’ın simgesi/tanıtım elçisi olması hedefleniyor.