Muhammed Bilgili İstifa Etti

0
12

Yayladağıspor Kulübü Başkanı Muhammed Bilgili Facebook’tan yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu, Başkanın açıklaması şöyle

YAYLADAĞISPOR BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM

Üzgünüm kırgınım küskünüm kızgınım…
7 yıldır içinde bulunduğum 5 yıldır başkanlığını yaptığım 2. Amatörden alıp süper amatöre çıkardığımız tarihinde yaşamadığı başarıları yaşattığımız kulübümü bu gün itibariyle bırakıyorum.
Şaşırmayın çünkü bu gün bardağın dolduğu yerdeyim.

Bu gün had aşıldı, yuta yuta yutulacak yer kalmadı.

Sizlere hikaye anlatıp zaman çalmak istemiyorum
Bunca zamandır kulağıma olmadık dedikodular suçlamalar hatta küfürler geliyordu . Biz başarıdan başarıya koşarken birileri haddini aşıp olur olmaz konuşuyordu ama duymuyordum yutuyordum.

“Biz üç kişi almışız kulübü oynuyormuşuz çocukların başarısının sırtından karizma yapıyormuşuz. Yayladağılıların hakkını yiyormuşuz takımı Antakya’lı doldurmuşuz” vs.. uzayıp gider. Bunların çoğunu yuttum. Ama dün bi yerde aklı başında! 3-5 kişinin söyledikleri ne yutulacak ne de tepkisiz kalacak cinstendi.

Bana kulübün parasını yiyor yakıştırmasının yapılmasını hazmetmem mümkün değil. hatta açayım güya süper amatöre çıkınca federasyon bize 50 bin tl destek göndermiş ve ben arabamı o parayla almışım. Yazıklar olsun. Geçtiğimiz sezon başından sonuna Kulübe  federasyondan yada spor bakanlığından spor müdürlüğünden 1 lira geldiğini ispat edene o arabayı hediye edeceğim. Ben ve arkadaşlarım her yıl cebimizden en az 50 bin para harcarken işimizden ailemizden çaldığımız zamanı takıma bağışlarken ve bütün bunları toplumun faydasına bişeyler yapabilir miyiz ümidi ile yaparken eğer futbol aşığı olduğunu söyleyenler bunları diyebiliyorsa ben ahmaklığıma bu gün itibariyle son veriyorum. Hem yılda 20 bin harca 8 ay boyunca 80 futbolcunun gönlünü hoş etmeye debelen 4 yaşındaki çocuğunla geçireceğin zamanı bi top peşinde geçir ve başarılı ol sonra insanlar böyle düşünebilsin. Kimse kusura bakmasın ben ahmak değilim.
Şikayetçi olduğum hatayı ben yapmamalıyım tabiki, görev sürem boyunca arkamda duran desteğini esirgemeyen inancını taze tutan kişiler var tabi ki. Taraftar nezdinde sponsor nezdinde kadirşinas şahsiyetleri ayrı tutuyorum. Genelleme yapıp onların hakkını inkar edemem onlardan ve futbolcularımdan özür diliyorum. Haklarını helal etsinler

5 yıl boyunca toplumda ve gençlerde özellikle değiştirmeye en azından dokunmaya çalıştığımız bi konu vardı “değer bilmek”. Dokunmayı bırak yanından geçememişiz.
Şu son turnuvada bile organizatör yayladağıspor olarak her takım diğer takımı tuttuğumuzu nasıl söyler. Her takımda 2-3 yayladağısporlu topçu var üstelik. Yayladağı kaymakamı ve belediye başkanı dışında 1 tanesi de gelip Başkan eline sağlık demedi

sürekli kulp bulan eleştiren suçlayan,
Resmen değer vermeyen fırsatını bulduğunda tüm hışmıyla yüklenen alaşağı etmek için dilini tutamayan hatta iftiraya başvuran bireylere dönmüşüz. Sadece futbol da değil 10 yıldır arkadaşlarla beraber güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Şahsi menfaat gütmeden yayladağına ne katarsak diye düşünerek yaptığımız hiç bişeyde değer bilinmedi.
Neyse uzatmayacağım hiç kimseden özür dilemeden doğrusuyla yanlışıyla kararım budur. Değer bilen had bilen haklıya hakkını veren bi Yayladağı olana kadar ben çekiliyorum. Yardım faaliyeti dışında sosyal siyasi sportif tüm alanlardaki tüm apoletlerimi söküyorum. Gidip yayladağıspor parasıyla aldığım arabamla havamı atıp küçük dünyamda hayatımı devam ettireceğim.
Bu kararı alırken ekibimde haberi olan var olmayan var onların bu kararıma saygı duyacaklarını temenni ediyorum. Futbolcularıma süreci kısa bi süre izlemelerini tavsiye ediyorum Emin’im benden daha iyi yönetecek değerler bu boşluğu hızlıca dolduracaktır.

Son olarak Çok hızlıca Yayladağıspor yönetimine talip olacak arkadaşları süreci başlatmaya davet ediyorum. Emin’im bu kulübü burdan da yukarılara taşıyacak değerli insanlar çıkacaktır. Temennim şu ki o değerli insanların değeri biline… hakkım hakedene helaldir.