Türkiye karate Kyokushin milli takımını Yayladagı’nda

0
29

Türkiye karate Kyokushin milli takımını Yayladagı’ndaki kampı Yayladağı Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa ÖZTÜRK ile birlikte İlçemizde kamp yapan Türkiye karate Kyokushin milli takımını ziyaret etti.
Milli sporcular ve yöneticiler ile tek tek ilgilenen KALKAN Milli sporcular Hasbıhal etti. Tüm spor spoçulara başarılar diledi.

Wushu Budokaido Kyokushin Milli Takımı, 2. Uluslararası Şehzadeler Kenti TürkiyeAçık Kyokushin Kata ve Kumite Şampiyonası öncesi Yayladağı ilçesinde kampa girdi.

Hazırlık çalışmalarını Yayladağı Fehmi Dinçer Spor Salonu’nda sürdüren milli takımın antrenörlerinden Ramazan KARAKAYA , AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1-5 Ağustos tarihlerinde AMASYA’da düzenlenecek şampiyonada Türkiye’yi minikler, yıldızlar, ümitler, gençler, büyükler ve veteranlar kategorilerinde toplam 148 sporcunun temsil edeceğini söyledi.

Farklı illerden gelen sporcu ve antrenörlerin çalışmalara başladığını aktaran Karakaya, “Allah nasip ederse 1-5 Ağustos’ta Amasya’da düzenlenecek ve Avrasya  Şampiyonası olarak bilinen 2. Uluslararası Şehzadeler Kenti Türkiye Açık Kokushin Kata ve Kumite Şampiyonasında mücadele edeceğiz. Yayladağı’nın iklimi, havası kamp çalışması için uygun. Güzel bir kamp çalışması yapıyoruz. Hayırlısıyla kazasız, belasız sporcularımızın herhangi bir sakatlığı olmadan iyi dereceler alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Karakaya, milli takım kampına desteklerinden ötürü Yayladağı Kaymakamlığı ve Belediyesine teşekkür etti.

Milli takım antrenörlerinden Sabır Can da bol oksijenli bir ilçede kamp yapmaktan son derece memnun olduklarını dile getirerek, şampiyonada Türk bayrağını en yükseklerde dalgalandırmak için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını ifade etti.