Yayladağı Mezarlık Kompleksi Açıldı

0
7

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yapımı tamamlanarak hizmete geçen mezarlık kompleksi HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla açılışı yapıldı.

2016 Mart ayında yapımına başlanılan Yayladağı mezarlık kompleksi dün görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katıldığı törene çok sayıda davetli ve Yayladağı’lı vatandaşlar katıldı. Kompleksin tanıtımını Başkan Savaş yaptı. 

Üç dönümlük arazi üzerine kurulan mezarlık kompleksinde bay bayan ayrı olmak üzere gasilhaneler,  bay bayan olmak üzere morg odaları, yine bay bayan taziye salonları, personel odası, bilgi işlem odası, müdür odası, camii ve musaalladan oluşan bölümler tanıtıldı. 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü ve Yayladağı Mezarlık Kompleksi Müdürü Oğuzhan  Atmaca  ile birlikte, kompleksi gezen Savaş tüm hizmetlerin titizlikle ve ücretsiz bir şekilde olacağını ifade etti.

Açılış sonrası vatandaşlar iftar yemeği için Yayladağı halk pazarında yapılacak olan iftar programına geçti. Başkan Savaş burada yaptığı konuşmada Tüm Yayladağılı hemşerilerimizin ramazan ayını tebrik etti ve ilçemize hizmetlerin devam edeceğini bildirdi. Ardından iftar yemeğine geçildi.