Yayladağılılar Derneği Olağan Kongresi

Antakya’da faaliyet gösteren ve üyelerine yönelik yaptığı çalışmalarla göz dolduran Yayladağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 1 Ekim 2017 Pazar günü olağan kongresini gerçekleştirecek.

0
52

Mevcut başkanlığını Mehmet Yalçın’ın yaptığı Yayladağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1 Ekim 2017 Pazar günü olağan genel kongresini dernek hizmet binasında gerçekleştirecek. Bundan kısa bir süre önce birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaların yürütülmesi için Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve beraberindeki vatandaşlarla yapılan istişare toplantılarında tek aday ile kongreye gitme kararı almışlardı.

Yapılan istişare toplantılarında tek aday ile kongre kararı alınmasının ardından kongre tarihinin yaklaşmasıyla geri adım atan mevcut başkan Mehmet Yalçın aday olduğunu belirtmesi üzerine, yönetim kurulu ile birlikte dernek üyeleri ile bir araya gelerek emekli okul müdürü Mehmet Dikmen’i aday göstererek seçimlere girme kararı aldı.

Yayladağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin mevcut başkanı Mehmet Yalçın’a çok sayıda üyelerin tepki gösterdiği, hiçbir faaliyet yapılmadığı ve hizmet üretme anlamında hiçbir hizmetin gerçekleştiremediğini ve bu hizmetlerin Yayladağlılara yansıması için kan değişikliğine ihtiyaç duyulduğu belirtildi.