Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Kitap Fuarı’na öğrenci taşımak için Yavuz Sultan Selim İlkokulu bahçesinde hazır bir şekilde bekleyen Kadem Öğrenci Servisi sahibi K.Öter , Yayladağı-Antakya yolcu taşımacılığı yapan bazı minibüs şoförleri  tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğradı.

Şirket yöneticisi Kadem Öter yaptığı açıklamada “26.04.2017 tarihinde taahhütlü servislerimiz bittikten sonra Yayladağı Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerini kitap fuarına götürmek için hazır bir şekilde beklemekte iken aynı zamanda firmam adına okul müdürü ile okul bahçesinde programı değerlendirmek için istişare ederken Yayladağı-Antakya yolcu taşımacılığı yapan şoförleri beni okul bahçesinin önüne konuşmak için çağırdılar şahsıma ve firmama sözlü bir şekilde söylemlerde bulundular.

Kooperatif Başkanı ve üyeleri okul çıkışına üç aracı okul çıkış kapısını üçgen şekilde park ederek giriş çıkışı kapattılar. Ayrıca şoförler söylemlerde bulunarak beni tehdit, darp, malıma zarar ve ticari kazancıma zarar verdiler. Bu şekilde şiddet uygulayan kendini bilmezleri kınıyorum. Bu şekilde mesleğe zarar veren şahıs ve Kooperatiflerin denetlenmemesi, umursamaz bir şekilde yöneltildiği için bu ve bunun gibi olaylara ilçemiz gebedir. Kişilerden şikayetçi olduğumu belirtiyor ve Yargıya güveniyorum dedi.”

Taşıma kooperatifi olarak ilçedeki hizmetleri her daim açıktır kendini yenileyemeyen kalitenin adını bile telaffuz edemeyen , daha  Yayladağı Antakya ya  düzenli araç kaldıramayan toplu taşımada engeli bir vatandaşa hizmet edemeyen ( ücret) olarakta paylaşın ücreti gidelim diyerek , haksız kazanç sağlayan Hatay Büyük Şehir olarak yasalarındaki araç dizaynını gerçekleştiremeyen bu yönetici ve üyeler ilçede kaliteli bir hizmet ağı olan firmalara tehdit ederek becerik sizliğin ört bas ediyorlar. asıl eğitim ve psikolojik olarak bu ve bunun gibi şoförler bu mesleği hak etmiyor. kamu kurum ve kuruluşlardaki yetkilileri göreve davet ediyorum.